اپلای به آلمان

اپلای به دانشگاه های آلمان

کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان و پایتخت برلین در قلب اروپا قرار گرفته است. آلمان با کشور های اتریش، هلند، لهستان، بلژیک، فرانسه، سوییس، دانمارک و جمهوری چک همسایه است. زبان رسمی مردم آلمانی و یورو واحد رسمی پول کشور آلمان است. دین مسیحیت دین رسمی آلمان است و بیشترین طرفدار را دارد و بعد از آن مسلمانان و سایر ادیان و یا بی دین ها جمعیت آلمان را تشکیل می دهند. علارغم رکود قتصادی در کشورهای اروپایی آلمان قوی ترین اقتصاد را در اتحادیه اروپا دارد و همینطور فرصت های شغلی بسیار. به همین خاطر ادامه تحصیل در این کشور می تواند راهی مطمئن برای ورود به کشور آلمان باشد. اپلای به دانشگاه های آلمان به دلیل رایگان بودن تحصیلات در آلمان، امکان تحصیل به زبان انگلیسی، دانشگاه های ممتاز در سطح بین المللی، مهلت 18 ماهه بعد از اتمام تحصیل جهت یافتن کار، امکان اخذ اقامت دائم آلمان(هرچند پروسه پیچیده ای دارد)، اعتبار بالای ویزای دانشجویی، امکان کار در هنگام تحصیل که باعث پوشش کامل مخارج زندگی می شود و امکان تحصیل در رشته های پزشکی، داروسازی و فنی مهندسی و ... هر سال توسط دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا و به ویژه ایران انجام می شود. در ادامه به صورت کلی به شرایط آب وهوایی و فرهنگی و اجتماعی آلمان پرداخته شده است.

فرهنگ مردم کشور آلمان

از جمله آداب و رسوم و فهنگ مردم آلمان می تواند به موارد زیر اشاره کرد: مردم در آلمان هنگام دید و بازدید و خداحافظی دست می دهند و هرگز سرزده به منزل کسی نمی روند. همچنین آلمانی ها بسیار منظم و دقیق هستند و به آن تایم بودن بسیار پایبندند؛ در حدی که اگر در یک جلسه کاری بیش از چند دقیقه دیر کنید منتظرتان نمی مانند و یا اگر برای سوار شدن به اتوبوس درحال دویدن باشید، راننده اتوبوس را هرگز برای شما متوقف نخواهد کرد.

زندگی در کشور آلمان

باتوجه به اینکه آلمان دارای اقتصاد قوی و همچنین فرصت های شغلی بسیار هم برای فارغ التحصیلان و هم برای دانشجویان است، پرداخت هزینه های زندگی نسبت به سایر کشور های اروپایی نیز در آلمان راحت تر است. گران ترین هزینه زندگی در لمان به اجاره مسکن اختصاص دارد. سیستم حمل و نقل مناسب و ارزان در برخی از شهرها، نظام درمانی باکیفیت و ارزان و برخورداری از استاندارد های بالای زندگی از مزایای زندگی در کشور آلمان است. انتخاب محل مناسب زندگی می تواند تا حد بسیار زیادی در هزینه ها  صرفه جویی کند.

آب و هوای کشور آلمان

کشور آلمان که در همسایگی رشته کوه های آلپ، دشت اروپای شمالی و دریای بالتیک قرار گرفته، دارای آب و هوای متنوعی از شمال کشور تا جنوب است. به طور کلی آلمان دارای آب  و هوای معتدل اقیانوسی است. مناطق کوهستانی و شمالی آلمان دارای آب و هوای سرد کوهستانی و شرق آلمان دارای اقلیم آب و هوایی قاره ای است. در شهرهای مرکزی و جنوبی کشور آلمان نیز آب و هوای اقیانوسی معتدل را تجربه خواهید کرد.

دانشگاه های کشور آلمان

در جدول زیر، لیست کاملی از دانشگاه های آلمان در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه آورده شده است. علاقمندان به اپلای به آلمان و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های معتبر آلمان، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند.

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'zip' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: