اپلای به روسیه

اپلای به دانشگاه های روسیه

روسیه بزرگ ترین کشور جهان از نظر وسعت است. پایتخت کشور روسیه شهر مسکو، زبان رسمی آن روسی و واحد پول آن روبل است. اکثریت شهروندان روسیه پیرو دین مسیحیت هستند و اسلام دومین دین پرطرفدار در روسیه است. کشور روسیه از نظر طبیعی بسیار متفاوت است و همچنین 26 سایت میراث جهانی یونسکو نیز دارد. علاوه بر این، تحصیل کرده ترین مردم جهان روس ها هستند. موارد زیادی سبب علاقه مندی دانشجویان زیادی به اپلای دانشگاه های روسیه شده است؛ از جمله: ارائه دورهای آموزشی زبان روسی و کارآموزی توسط دانشگاه های روسیه، تعداد بالای دانشگاه ها و تنوع رشته های تحصیلی، هزینه های تحصیل پایین نسبت به آمریکا وکشور های اروپایی، سیستم آموزشی پیشرفته، اعتبار مدرک تحصیلی در سراسر دنیا، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی رشته ها و... . در ادامه به صورت کلی به شرایط آب و هوایی و فرهنگی و اجتماعی روسیه پرداخته شده است. 

فرهنگ مردم کشور روسیه

برخلاف تصور عموم، مردم روسیه بسیار مهربان و خونگرم هستند؛ به ویژه با افراد خارجی. در بین روس ها دو مفهوم خانواده و وطن از اهیمت بسیار بالایی برخوردار است. به تحصیلات و ادب اهمیت می دهند و این موضوع در ادبیات روس و نویسندگان شاخص روسی مشخص است. روس ها برای بزرگتر ها احترام زیادی قائلند و هدیه دادن و برگزاری و شرکت در مراسم های خیابانی جزو عادات همیشگی آن هاست.

زندگی در کشور روسیه

هزینه زندگی و تحصیل در دانشگاه های روسیه به عواملی چون محل زندگی، دانشگاه و رشته تحصیلی مرتبط است. دولت نیز با کارت های تخفیف حمل و نقل، اینترنت رایگان برای دانشجویان و ... از دانشجویان حمایت می کند. زندگی در شهر سن پطرزبورگ نسبت به مسکو بسیار ارزان تر است. نکته مهم درباره روسیه این است که امنیت در روسیه بسیار بالاست؛ حتی بالاتر از شهرهای اروپایی و آمریکایی.

آب و هوای کشور روسیه

کشو روسیه در دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته و بسیار پهناور است؛ در نتیجه طبیعی است که مناطق مختلف آب و هوای کاملا متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال مسکو که غربی ترین بخش روسیه قرار گرفته آب و هوای نزدیک به شهرهای اروپایی دارد نکته مهم درباره آب و هوای روسیه تغییر ناگهانی آن است. در کل مردم روسیه زمستان های بسیار سردی را تجربه می کنند.

دانشگاه های کشور روسیه

در جدول زیر، لیست دانشگاه های روسیه در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه آورده شده است. علاقمندان به اپلای به روسیه و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های برتر روسیه، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های برتر روسیه، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند.

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'timezonedb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: