اپلای به فنلاند

اپلای به دانشگاه های فنلاند

کشور فنلاند در شمال اروپا و در منطقه اسکاندیناوی قرار دار. شهر هلسینکی که نام دیگر آن تورکو است، پایتخت فنلاند است. فنلاند کشوری با اقتصاد قوی و دانشگاه هایی با رتبه های جهانی خوب است. خدمات، کشاورزی و تولید ناخالص به ترتیب بیشترین نقش را در اقتصاد فنلاند دارند. زبان رسمی کشور فنلاند زبان فنلاندی سوئدی است. گرفتن تابعیت کشور فنلاند از طریق ویزای تحصیلی بسیاری از دانشجویان و افراد را تحت تاثیر قرار داده است. مزایایی چون: امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی، تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع ارشد و دکتری، دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه های فنلاند با رتبه جهانی زیر 400، زندگی در کشور با سطح رفاه اجتماعی بالا، امکان دریافت ویزای شنگن، هزینه پایین زندگی دانشجویی، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و اخذ اقامت در فنلاند و... باعث شده است بسیاری از دانشجویان ایرانی دانشگاه های فنلاند را برای اخذ پذیرش تحصیلی انتخاب نمایند. در ادامه به صورت کلی به شرایط فرهنگی و اجتماعی کشور فنلاند پرداخته شده است.

فرهنگ مردم کشور فنلاند

فنلاندی ها مردمانی وطن پرست هستند که این موضوع از تاریخ پر فراز و نشیب و تجربه جنگ هایشان نشات گرفته است. مذهب تاثیری در زندگی روزمره ندارد و جالب است که با سایر ادیان و رسوم معروف آن آشنا نیستند. مردم فنلاند در معاشرت با دوستان و آشنایان با آن ها دست می دهند و از ارتباط چشمی استفاده می کنند و کوچک تر ها را در آغوش می گیرند. بوسیدن در فنلاند رایج نیست. همچنین در خانه و مهمانی ها با کفش وارد نمی شودندو از این نظر مشابه ایرانیان هستند. پول و درآمد ماهیانه افراد مسئله ای کاملا شخصی است. برابری زن و مرد در فنلاند بسیار بالاست. 

زندگی در کشور فنلاند

فنلاند کشوری توسعه یافته و با سطح رفاه اجتماعی بالایی است به طوری که فقر در این کشور دیده نمی شود. سیستم آموزش در فنلاند بسیار مناسب است و حمل و نقل و اجاره و خرید منزل با قیمت های معقول و منطقی امکان پذیر است. رتبه درمان و بهداشت فنلاند بسیار بالاست. همچنین در کشور فنلاند دستمزد، مالیات و هزینه زندگی نسبت به اتحادیه اروپا کمی بالاست؛ با این وجود بسیاری از خدمات با پرداختی های مالیاتی شهروندان تامین می شود که باعث ارزان تر بودن این خدمات نسبت به سایر کشور هاست.

آب و هوای کشور فنلاند

با توجه به موقعیت جغرافیایی فنلاند، این کشور دارای آب و هوای سردتری نسبت به سایر کشور هاست. زمستان های فنلاند بسیار سرد و برفی است. در تمام مدت این فصل برف بر روی زمنی باقی می ماند. در فصل بهار با اب شدن برف ها و سبز شدن درختان کمی از سردی هوای زمستانی کاسته می شود. در تابستان ها هوا گرم تر ات و تا 15-20 درجه بالای صفر است. همچنین در تابستان در برخی مناطق گاه تا 70 روز خورشید غروب نمی کند و تمام 24 ساعت روشن است. در آب و هوای خنک پاییزی فنلاند هم بارن بسیار می بارد و خورشید زود غروب می کند.

دانشگاه های کشور فنلاند

در جدول زیر، لیست دانشگاه های فنلاند در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه آورده شده است. علاقمندان به اپلای به فنلاند و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از بهترین دانشگاه های فنلاند، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های فنلاند، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند.

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'timezonedb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: