اپلای به نروژ

اپلای به دانشگاه های نروژ

نروژ با نام رسمی پادشاهی نروژ کشوری در منطقه اسکاندیناوی و در شمال اروپا و همچنین جزو اتحادیه اروپا است. شهر اسلو پایتخت نروژ و شهرهای برگن و استاوانگر و تروما از جمله شهرهای مهم کشور نروژ است. زبان مردم نروژ، نروژی و واحد پول رسمی کشور کرون نروژ است. دین رمسی و اکثریت مردم مسیحی است و سایر دین ها نیز پیروانی دارد. جمعیت کشور نروژ در حدود 5 میلیون نفر است و وجود ذخایر نفت خام ومواد معدنی نروژ را در جایگاه کسب در آمد در جهان در موقعیت مطلوبی قرار داده است. کشور نروژ جزو کشورهای مرفه با سطح کیفیت زندگی اجتماعی و رفاه بالایی قرار دارد.  آموزش و تحصیل در نروژ رایگان است و این موضوع باعث جذب دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا به دانشگاه های نروژ شده است. تحصیل در دانشگاه های نروژ و اپلای به دانشگاه های نروژ مزایا و معایبی دارد؛ به عنوان مثال هزینه های زندگی در کشور ثروتمند نروژ بالست با این وجود با امکان 20 ساعت کار پاره وقت برای دانشجویان تا حدودی این هزینه ها جبران می شود. موضوع بعدی زبان است و انگلیسی زبان دوم نروژ است و برای اپلای به نروژ و تحصیل و کار باید به زبان نروژ مسلط باشید. نکته مهم دیگر تحصیل رایگان در دانشگاههای دولتی نروژ برای مهاجران است. دانشجویان و متقاضیان اپلای دانشگاه های نروژ باید تمام جوانب و شرایط را سنجیده و سپس اقدام به اپلای کنند. در ادامه به صورت کلی به شرایط آب وهوایی و فرهنگی و اجتماعی نروژ پرداخته شده است. 

فرهنگ مردم کشور نروژ

در کشور نروژ مساوات و برابری مهم است و حقوق خانم ها به آقایان برابر است و خانم ها هم در کار و تجارت فعالیت دارند. نکته جالب توجه این است که در نروژ به خانه دارها هم حقوق داده می شود. خانواده در میان مردم نروژ از جایگا و اهمیت بالایی برخوردار است. نروژی ها بسیار مهربان هستند، هنگام احوال پرسی دست می دهند و ارتباط چشمی برقرار می کنند. همچنین گل و هدیه دادن . حجاب در کشور نروژ آزاد است ولی پوشش مردم از تجمل گرایی به دور است.

زندگی در کشور نروژ

نروژ کشوری پیشرفته و ثروتمند با سطح رفاه عالی است. نرخ بیکاری و تورم بسیار پایین دارد و امید به زندگی ساکنان نروژ بالاست. رضایت مردم از زندگی در نروژ بالاست و به دنبال آن خشونت نیز در این کشور کم است. با اینکه زبان رسمی مردم نروژی است اما بیشتر نروژ ها به راحتی به زبان انگلیسی صحبت می کنند. با درنظر گرفتن اینکه هزینه ندگی با سبک زندگی شما ارتباط مستقیم دارد، نروژ کشوری گران قیمت است.

آب و هوای کشور نروژ

نروژ به آب و هوای بسیار سرد معروف است. حدود 70% از خاک این کشور به دلیل سرمای زیاد قابل سکونت نیست. هر چه به سمت جنوب نروژ نزدیک شویم، آب و هوای معتدل تری را تجربه خواهید کرد. به طور کلی نروژ دارای تابستان های معتدل و زمستان های سرد و طولانی است. مناطق شمالی نروژ در تابستان خورشید نیمه شب دیده می شود و در فصل تابستان روز بسیار طولانی است . خورشید در کشور نروژ غروب می کند اما هرگز شب نمی شود.

دانشگاه های کشور نروژ

در جدول زیر، لیست دانشگاه های نروژ در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه آورده شده است. علاقمندان به اپلای به نروژ و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های برتر نروژ، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های نروژ، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند.

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.