اپلای به پرتغال

اپلای به پرتغال

کشور پرتغال در جنوب غربی اروپا و در همسایگی اقیانوس اطلس قرار گرفته است. شهر لیبسون از مهم ترین شهر های اتحادهی اروپا پایتخت پرتغال است. واحد پول پرتغال یورو و زبان رسمی این کشور پرتغالی است. دین رسمی و یکپارچه ای در پرتغال وجود ندارد، با این حال اکثریت پیرو کلیسای رم هستند. گردشگری از جمله صنعت های مهم پرتغال ست و هرساله درآمد زیادی را برای این کشور به هر ماه دارد. کشور پرتغال از لحاظ سطح آموزش و تحصیلات دانشگاهی، امروزه در جایگاه مناسبی قرار گرفته است. به طوری که مدرک دانشگاه های پرتغال در سطح دنیا معتبرند. دانشگاه های پرتغال در سه دسته کلی پلی تکنیک، دولتی و خصوصی قرار می گیرند. دانشگاه پلی تکنیک به دلیل جذب راحت تر به بازارکار با تقاضای بیشتری همراه است. از جمله مزایای تحصیل در دانشگاه های برتر پرتغال به موارد زیر میتوان اشاره کرد: بورسه تحصیلی در پرتغال (که به طور مساوی در اختیار دانشجویان اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه، قرار می گیرد)، اجازه کار دانشجویی، امکان اقامت در پرتغال تا یکسال بعد از تحصیل برای جستجوی کار، امکان درخواست ویزای همراه، فرصت زندگی در کشور گردشگری، امکن یادگیری یک زبان بین المللی و... . در ادامه به صورت کلی به شرایط آب و هوایی و فرهنگی و اجتماعی پرتغال پرداخته شده است. 

فرهنگ مردم کشور پرتغال

خانواده اساس و شالوده اجتماع مردم پرتغال را تشکیل می دهد. وفاداری و اهمیت به خانواده ب هر چیز حتی کار اولویت دارد. از دیگر ویژگی های فرهنگی پرتغالی ها به صراحت کلام و رک بودن آن های می توان اشاره کرد. در هنگام معاشرت دست می دهند؛ آقایان همدیگر را در آغوش یم گیرند و خانم ها با هم روبوسی می کنند. پرتغالی ها مردمانی آرام و خونسرد هستند، به طوری که تاخیر در مهمانی ها و دعوت ها را با آرامش تحمل می کنند. نکته جالب در باره پرتغالی های این است که با وجود اینکه درصد بالایی از مردم تکالیف مذهبی مسیحیت را انجام نمی دهند، اما کلیسا در جشن ها و مراسم ها و فرهنگ پرتغال تاثیر بسیار گذاشته است.

زندگی در کشور پرتغال

در پی بحران های اقتصادی اروپا، اقتصاد پرتغال دچار مشکل شد. همینطور کسب و کار نیز دشوار شد. البته دولت در جهت بهبود اوضاع کمک های مختلفی از اتحادیه دریافت کرده است. درباره هزینه های زندگی درپرتغال می توان گفت که در مقایسه با سایر کشور های اتحادیه اروپا، مقرون به صرفه است. حمل و نقل به صرفه در پرتغال به مترو اختصاص دارد و بیشترین بخش هزینه ها مربوط به اجاره خانه  است.

آب و هوای کشور پرتغال

کشور پرتغال از گرم ترین کشور های اروپاست که در منطقه ای به نام شبه جزیره ایبری قرار گرفته است. هوای معتدل کشور پرتغال و همسایگی با اقیانوس آب و هوای دلپذیری برای این کشور به همراه دارد. البته بخش های شمالی پرتغال دارای آب و هوای سردتر و مرطوب تری است. در حالت کلی پرتغال در تابستان بسیار گرم، در بهار و پاییز گرم و در زمستان مرطوب است.

دانشگاه های کشور پرتغال

در جدول زیر، لیست دانشگاه های پرتغال در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه آورده شده است. علاقمندان به اپلای به پرتغال و اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های برتر پرتغال، میتوانند در جدول زیر به نکات مهمی شامل رتبه یا رنکینگ دانشگاه در جهان، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، رشته های تدریسی دانشگاه و زبان تدریسی هر دانشگاه دست یابند. همچنین، داوطلبان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های پرتغال، می توانند محل قرارگیری دانشگاه ها را روی نقشه قرار داده شده بالای صفحه مشاهده نمایند.

 

نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها
نام دانشگاه شهر رنکینگ دانشگاه زبان تدریسی رشته ها

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'timezonedb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: