علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ راه های رفع آن
تاريخ درج :

از مهم‌ترین مواردی که هنگام کار با ماشین لباسشویی با آن مواجه خواهید شد، روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ خواهدبود. اما بروز این مشکل دلایل زیادی را با خود دارد که بایستی یک به یک آن‌ها را مورد بررسی قرار داده و بعد نسبت به تعمیر آن به تعمیر لباسشویی سامسونگ در مشهد اقدامات لازم را انجام دهید.

روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

علت روشن نشدن لباسشویی سامسونگ داغ بودن بیش از حد دستگاه خواهد بود

استفاده مکرر و بدون در نظر گرفتن وقفه زمانی باعث داغ شدن بیش از اندازه موتور و لباسشویی خواهدشد. البته باید درنظر داشته باشید که رعایت این مورد یکی از مهم‌ترین نکات در مورد نگهداری از ماشین لباسشویی خواهدبود. برای برطرف کردن این مشکل نیازی نیست کار خاصی را انجام دهید، فقط کافی است بین هر بازه شستشو زمانی را برای خاموش بودن دستگاه در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید» همانطور که میدانید یکی از اصلی‌ترین مشکلات در لباسشویی های دوو مانند سامسونگ، روشن نشدن آن است. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین ثبت درخواست برای اعزام نیرو متخصص در محل به صفحه نمایندگی لباسشویی دوو در مشهد رفته و فرم مربوطه را تکمیل کنید.

بسته نبودن درب، مانع از روشن شدن ماشین لباسشویی سامسونگ می شود

وقتی از برقراری جریان برق اطمینان حاصل کردید و چراغ‌های روی دستگاه را روشن دیدید، نوبت به تنظیم برنامه شستشو می‌رسد. اما درصورتی که باز هم با شروع فرایند شستشو رو به رو نشدید، بسته بودن درب لباسشویی را چک کنید. چون اگر درب به درستی بسته نشده باشد، شستشو آغاز نخواهدشد. در حقیقت یکی از اصلی‌ترین دلایل وارد نشدن آب به لباسشویی سامسونگ، می‌تواند به خاطر بسته نشدن درب باشد. ازجمله دلایلی که مانع از بسته شدن درب می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گیرکردن لباس لای درب دستگاه
  • خراب شدن لولا درب
  • نیمه باز بودن درب به دلیل وارد نکردن فشار کافی
  • تاب داشتن درب لباسشویی

خراب شدن میکروسوئیچ، علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

قطعات داخلی دستگاه به واسطه فرمانی که از میکروسوئیچ به آن‌ها صادر می‌شود، بسته شدن درب را به آن‌ها اطلاع داده و آبگیری را آغاز خواهدکرد. پس می‌توان به این نتیجه رسید که خراب شدن میکروسوئیچ، شما را وادار خواهدکرد که به نمایندگی لباسشویی سامسونگ در مشهد برای برطرف کردن این مشکل، مراجعه کنید.

روشن نشدن لباسشویی سامسونگ به دلیل خرابی تایمر لباسشویی

دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

 خرابی تایمر دستگاه دیگر موردی است که شما را با روشن نشدن لباسشویی روبه رو خواهدکرد. این قطعه مقدار زمان مورد نیاز برای شستشو را متناسب با هربرنامه شستشو تنظیم می کند. پس می توان به این نتیجه رسید که با خراب شدن تایمر، لباسشویی روشن نخواهدشد.

خراب شدن دکمه های کنترل پنل، علت روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

زمانی که دکمه Play یا Power  لباسشویی به درستی کار نکند، لباسشویی شما روشن نخواهدشد. به همین دلیل تنها راه برطرف کردن این مشکل تعویض دکمه‌های کنترل پنل خواهدبود. پیشنهاد می‌کنیم از فشار وارد کردن بیش از اندازه روی دکمه جدا خودداری کرده تا نیازمند پرداخت هزینه‌های اضافی نباشید.

برای روشن نشدن  لباسشویی سامسونگ، از اتصال دوشاخ به پریز مطمئن شوید

گاهی علت روشن نشدن لباسشویی فقط به خاطر نصب اشتباه یا جابجایی غیراصولی دستگاه است. در واقع به دلیل متصل نشدن دوشاخ برق به پریز و برقرار نشدن جریان برق، لباشسویی روشن نمی‌شود. به همین دلیل قبل از هرکاری ولتاژ را مورد بررسی قرار دهید.

روشن نشدن لباسشویی سامسونگ می تواند به دلیل خرابی موتورباشد

فشار دادن دکمه Start لباسشویی تمامی قطعات داخلی دستگاه را برای شستشو روشن خواهدکرد؛ بنابراین در صورتی که موتور این دستگاه خراب شده باشد، لباسشویی روشن نخواهدشد. عیب‌یابی و بررسی این مشکل فقط توسط تکنسین‌های مجرب، قابل انجام خواهد بود.

خرابی سنسور سطح آب، باعث روشن نشدن لباسشویی سامسونگ خواهدشد

خراب شدن سنسور لباسشویی سامسونگ

این سنسور در کف لباسشویی قرار گرفته و ورود آب به داخل ستگاه به آن فشار وارد کرده تا از ورود بیش از اندازه آب به داخل دیگ جلوگیری شود. در ادامه آب گیری کامل دستگاه، سنسور فرمانی را برای قطع آبگیری به شیر برقی ارسال خواهدکرد. اما درصورتی که این سنسور با مشکلی مواجه شود و آبگیری ادامه پیدا کند، شستشو آغاز نخواهدشد.

دیگر علت روشن نشدن لباسشویی سامسونگ، خرابی برد الکترونیکی است

برد الکترونیکی لباسشویی حکم مغز دستگاه را دارد که هماهنگی بین تمامی قطعات را برقرار می‌کند. خراب شدن این قطعه علی رغم سالم بودن همه اجزای داخلی، باعث روشن نشدن دستگاه خواهدشد. تنها راه جلوگیری از خراب شدن برد الکترونیکی، نگهداری آن در جای خشک و خنک خواهدبود.

کلام پایانی

دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ را مورد بررسی قرار دادیم. از راه‎های جلوگیری وبرطرف کردن آن‌ها صحبت کردیم و راه کارهایی را هم ارائه دادیم. در نظر داشته باشید که تنها بخشی از این موارد توسط خودتان قابل بررسی خواهدبود و مابقی آن‌ها را باید به نمایندگی‌های معتبر تعمیر لباسشویی بسپارید.


کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'timezonedb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: