محتویات آزمون TKT

محتویات آزمون TKT

محتوای آزمون tkt چیست؟ با ما همراه باشید.

آزمون TKT (آزمون دانش روش تدریس) یک سری آزمون ماژولی می باشد. علاقمندان به شرکت در آزمون تی کی تی و دریافت مدرک TKT می‌توانند هر آزمون را تک‌ به‌ تک شرکت نمایند و نحوه شرکت در آزمون ها نیز بر عهده آزمون دهندگان می باشد.

 

ماژول یک (Module 1) (زبان و پیشینه‌ آموزش و یادگیری زبان)

در این قسمت، اصطلاحات و واژه های مربوط به رشته آموزش زبان انگلیسی مورد پرسش قرار می گیرد. این بخش شامل ۸۰ سوال است و ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه طول می کشد.

 

ماژول دو (Module 2) (طرح درس و استفاده از منابع برای آموزش زبان)

در این قسمت، دانش و مهارت های لازم برای برنامه ریزی درس های آموزش زبان مورد سنجش قرار خواهد گرفت. هم چنین در این بخش راه های آزمون سازی و سنجش مهارت های زبان انگلیسی زبان آموزان، توسط مدرسین مورد بررسی قرار می گیرد. این بخش هم شامل ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه می شود و آزمون در دو بخش می باشد:

برنامه ریزی و طراحی یک درس و یا چند درس آموزش زبان ( ۴۰ سوال )

انتخاب و استفاده از منابع ( ۴۰ سوال )

 

ماژول سه (Module 3) (مدیریت فرآیند آموزش و یادگیری)

این بخش کمی عملی تر به مفهوم تدریس زبان انگلیسی دقت می کند و موراد زیر را می سنجد :

دانش پیش بینی آنچه قرار است در کلاس اتفاق بیفتد، نقش معلم زبان در مدیریت کلاس و متد ها و روش های آموزش زبان برای ایجاد بیشترین درگیری زبان آموزان با فعالیت های کلاسی.

 

ماژول تخصصی CLIL (آموزش یکپارچه‌ زبان و محتوا)

هدف از این ماژول، سنجش دانش زبانی شما در موارد زیر می باشد:

آموزش، تفکر و مهارت زبانی که زبان‌آموزان در بخش‌های مختلف برنامه‌ آموزشی دارند و برنامه‌ریزی درسی فعالیت ها و منابع نیازمند پشتیبانی از یک رویکرد آموزشی یکپارچه زبانی و محتوایی (CLIL) می باشند. همچنین ارائه‌ درس و ارزیابی در مفهوم CLIL نیز از دیگر موارد مورد سنجش در این ماژول می باشد.

 

ماژول YL (کودکان)

این ماژول دانش داوطلبان را در موارد زیر می‌آزماید: یادگیری و پیشرفت در زبان آموزان کودک و نوجوان، استراتژی ها و مهارت های مورد نیاز برای تدریس به کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال، برنامه‌ریزی درسی، فعالیت ها و منابع مورد نیاز برای حمایت از زبان‌ آموزان کودک، ارائه‌ درس و ارزشیابی به زبان آموزان کودک.

 

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون TKT می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند.

محتویات آزمون TKT | مراکز برگزاری آزمون TKT هزینه آزمون TKT | زمانبندی برگزاری آزمون TKT | اعتبار مدرک آزمون TKT

 

از حمایت شما در شبکه های اجتماعی و ارائه نظرات ارجمندتان از طریق راه های ارتباطی، پیشاپیش سپاسگزاریم.

بانک اطلاعات آموزشگاهی

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.