محتویات آزمون GRE

محتویات آزمون GRE

آزمون GRE General شامل سه بخش اصلی می‌باشد که در ادامه به بررسی و توضیح این بخش ها پرداخته شده است:

Verbal Reasoning (استدلال کلامی): این بخش شامل از آزمون gre پرسش های مرتبط با لغات و درک مطلب است. در واقع در این بخش توانایی شما در تجزیه و تحلیل مطالب نوشتاری و ترکیب حاصل از آن و همچنین روابط بین اجزای جمله و تشخیص روابط میان کلمات در یک متن تخصصی ارزیابی می‌گردد. تعداد 20 سوال در این بخش وجود دارد و مدت زمان پاسخگویی به آن 30 دقیقه می‌باشد. از 130 تا 170 نمره نیز می‌توان در این بخش به دست آورد. جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه مربوطه در سایت ETS مراجعه کنید.

Quantitative Reasoning (استدلال کمی): این بخش از آزمون جی آر ای شامل پرسش‌های ریاضی و مهارت های محاسباتی اولیه در سطحی مانند دوره دبیرستان می باشد. تعداد 20 سوال در این بخش وجود دارد و مدت زمان پاسخگویی به آن 35 دقیقه می‌باشد. از 130 تا 170 نمره نیز می‌توان در این بخش کسب کرد. جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه مربوطه در سایت ETS مراجعه نمایید.

Analytical Writing (نوشتار تحلیلی): این بخش آزمون جی آر ای جنرال خود شامل دو زیر بخش با عناوین Issue Task (نوشتن یک انشا درباره موضوعی که به داوطلب داده می‌‌شود) و Argument Task (نوشتن یک تحلیل به روش استنتاجی از متنی که به داوطلب داده می‌شود) می‌باشد. نمرات این بخش ما بین 0 تا 6 می‌باشد. جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه مربوطه در سایت ETS مراجعه نمایید.

 

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون GRE می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند.

محتویات آزمون GRE | مراکز برگزاری آزمونGRE  هزینه آزمون GRE | زمانبندی برگزاری آزمون GRE | اعتبار مدرک آزمون GRE | منابع آزمون GRE

 جهت اطلاع از پکیج های آمادگی آزمون های زبان، نکات مهم در اپلای، موقعیت های تحصیلی همراه با فاند و تجربیات دانشجویان موفق در اپلای به اینستاگرام و تلگرام زونکن اپلای بپیوندید.

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'zip' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: