آزمون GRE

آزمون(Graduate Record Examination) GRE، یکی از امتحانات زبان بین المللی می باشد که نمره آن معیار سنجش زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه های جهان به هنگام ارزیابی مدارک پذیرش دانشجویان اپلای کرده، می‌باشد. نمره این آزمون جز مدارک الزامی برای ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس (Master) و دکترا (Phd) در تمامی دانشگاه های آمریکا بوده و کسب نمره خوب در آزمون زبان GRE می‌تواند به عنوان نقطه تمایز و نکته مثبت شما از دیگر شرکت کنندگان باشد. افرادی که دارای هر یک از مدارک آزمون تافل یا آزمون آیلتس هستند، با شرکت در آزمون GRE General توانایی و قابلیت خود را برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشگاه های خارج از کشور روشن می‌سازند، عدم درخواست دانشگاه برای ارائه مدرک GRE توسط دانشجو در موارد بسیار نادری پیش آمده است. در مورد دانشگاه های کانادا و اروپا، داشتن این مدرک جز مدارک الزامی برای اخذ پذیرش در تمام دانشگاه ها نیست و ممکن است برخی دانشگاه ها مدارک دیگری را از شما درخواست کنند که علاقمندان می توانند با بررسی وب سایت دانشگده و اساتید هر یک از دانشگاه ها که قصد جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا دارند، مدارک مورد نیاز جهت اپلای و بورسیه تحصیلی را کسب نمایند.

معدل دوره کارشناسی اهمیت بالایی در سنجش دانشگاه ها برای اعطای بورسیه به دانشجویان دارد و همین نکته یکی از نقاط ضعف افراد در گرفتن پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور می باشد. در رابطه با اهمیت آزمون GRE برخی معتقدند که داشتن نمره بالا در این آزمون، می تواند بهترین جایگزین برای جبران معدل دوره لیسانس باشد و این نقطه ضعف دانشجو را جبران نماید. بنابراین با توجه به نکات مطرح شده، می‌توان انتظار داشت که به همان اندازه که این آزمون اهمیت دارد، به‌دست آوردن نمره بالا نیز در آن دشوار است و نیاز به توانایی ذهنی بالا و تلاش بسیار دارد و طبیعتا کسب نمره بالا در آزمون جی آر ای، شانس دانشجو را در پذیرش، بسیار بالا می برد.

 

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون GRE می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند.

محتویات آزمون GRE | مراکز برگزاری آزمونGRE  هزینه آزمون GRE | زمانبندی برگزاری آزمون GRE | اعتبار مدرک آزمون GRE | منابع آزمون GRE

 جهت اطلاع از پکیج های آمادگی آزمون های زبان، نکات مهم در اپلای، موقعیت های تحصیلی همراه با فاند و تجربیات دانشجویان موفق در اپلای به اینستاگرام و تلگرام زونکن اپلای بپیوندید.

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'zip' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: