محتویات آزمون GMAT

محتویات آزمون GMAT

محتوای ازمون gmat چیست؟ در این بخش بخوانید.

ارزیابی نگارش تحلیلی Analytical Writing Assessment Verbal Quantitative Sections

در بخش نگارش، متقاضی باید بر روی دو متنessay  (هر کدام 30 دقیقه) کار کند که یکی برای تحلیل یک استدلال و دومی بررسی یک موضوع است. این بخش نگارش از آزمون GMAT چند تفاوت با آزمون های استانداردی چون TOFEL و ILETS دارد. اول اینکه متون آن بسیار پیچیده تر از آزمون های عادی زبان است و تحلیل آنها صرف نظر از چگونگی نگارششان دشوار است و عموماً نگارش بحث به زبان مادری هم ساده نیست.

تفاوت بعدی در حجم آن است. به عنوان نمونه، در تافل، نگارش حجمی بین 350 تا 500 کلمه کافی است در حالی که در آزمون جی مت، کمتر از 500 کلمه کفایت نمی کند. بنابراین علاوه بر تحلیل و نگارش، سرعت تایپ کردن متقاضی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. دو تصحیح کننده، هر متن را ارزیابی می کنند. اولی یک برنامه نرم افزاری پیشرفته است که به تحلیل نگارش خلاقانه و ارزیابی خطاهای دستوری و املایی می پردازد. در حالیکه دومی انسان است و توانایی متقاضی را در نحوه دسته بندی و پرورش و نظم دادن به دیدگاه ها و چگونگی ارائه آنها می سنجد. هر دو تصحیح کننده بین صفر تا شش که می تواند تا نیم نمره داشته باشد، نمره می دهند. در صورت اختلاف بیش از یک امتیاز، یک انسان دیگر به عنوان تصحیح کننده سوم نیز به کار و نکارش داوطلب نمره می دهد و سپس متوسط این نمرات به عنوان نمره نهایی این نگارش و متوسط دو متن مختلف به عنوان نمره نهایی این بخش اعلام می شود. پس از این بخش، نوبت به آزمون Verbal یا آزمون شفاهی می رسد. مدت زمان این بخش 75 دقیقه و تعداد سوال 41 عدد می باشد.

قسمت های مختلف آزمون Verbal شامل بخش های زیر می باشد:

Sentence Correction | Critical Reasoning| Reading Comprehension

در مجموع این آزمون به ارزیابی سطح دانش متقاضی در حوزه های مرتبط با فهم عمیق تر زبان انگلیسی نظیر مبحث دستور زبان، ارزیابی یک استدلال و درک مطلب می پردازد.

در بخش Quantitative، 37 سوال و 75 دقیقه زمان سوال های مربوط به Data Sufficiency و Problem Solving ارائه می شود. در این بخش شیوه اندیشه و استدلال متقاضی ارزیابی می شود. شایان ذکر است که متقاضی در صورت بی پاسخ گذاشتن سوالات در آزمون GMAT با کاهش امتیاز مواجه می شود. در حالی که در آزمون های دیگر این گونه عمل نمی شود.

 

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون GMAT می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند. 

محتویات آزمون GMAT | مراکز برگزاری آزمونGMAT  هزینه آزمون GMAT | زمانبندی برگزاری آزمون GMAT | منابع آزمونGMAT  | اعتبار مدرک آزمونGMAT 

  جهت اطلاع از پکیج های آمادگی آزمون های زبان، نکات مهم در اپلای، موقعیت های تحصیلی همراه با فاند و تجربیات دانشجویان موفق در اپلای به اینستاگرام و تلگرام زونکن اپلای بپیوندید.

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'timezonedb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: