محتویات آزمون KET

محتویات آزمون KET

محتوای آزمون ket چیست؟ با ما در این بخش همراه باشید.

بخش اول آزمون KET: درک مطلب

بخش Reading & Writing در آزمون  KET نشان می دهد که شما می توانید اطلاعات کتبی ساده مانند نشانه ها، بروشور ها، روزنامه ها و مجلات را درک کنید. زمان این بخش یک ساعت و ده دقیقه می باشد. این بخش نه قسمت دارد که شامل ۵۶ سوال است. نمره مختص این بخش پنجاه درصد نمره کل می باشد.

قسمت اول: (سوالات 1 تا 5)

در این قسمت از امتحان KET، شما می بایست مفهوم کلی یک اطلاعیه، تابلو و یا هر متن کوتاه دیگری را متوجه شوید. این متون معمولاً متونی هستند که شما در جاده ها، ایستگاه های قطار، فرودگاه ها، مغازه ها، رستوران ها، ادارات، مدارس و غیره مشاهده می کنید. در این قسمت همچنین 5 جمله دیگر وجود دارد که شما می بایست هر یک از این جملات را به یکی از متون وصل نمائید.

قسمت دوم: (سوالات 6 تا 10)

گنجینه واژگان زبان آموزان در این قسمت از امتحان ket کمبریج سنجیده می شود. در این قسمت، 5 جمله وجود دارد که در هر یک از این جملات یک واژه جا افتاده است. شما برای تکمیل کردن هر یک از جاهای خالی سه گزینه در اختیار دارید که می بایست مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

قسمت سوم: (سوالات 11 تا 15)

در این بخش از آزمون KET دانش زبانی شما برای درک امور روزمره سنجیده می شود. 5 سوال نخست مکالمات کوتاه هستند. سوال توسط فرد اول گفته می شود و شما سه پاسخ محتمل را در اختیار دارید. به منظور یافتن پاسخ صحیح، شما می بایست حدس بزنید که شخص دوم معمولاً در این موقعیت چه می گوید. 5 سوال بعد قسمت هایی از یک مکالمه طولانی تر هستند که چند جمله در آن  جا افتاده است. این مکالمات ممکن است در یک مغازه، هتل، رستوران و یا در موقعیت های کاری و اجتماعی متفاوت صورت پذیرند.

قسمت چهارم:

این قسمت از آزمون KET شامل متنی طولانی تر (تقریباً 230 کلمه) و هفت سوال است. این سوالات ممکن است به صورت سه گزینه ای (الف، ب، ج) باشند و یا ممکن است جملاتی وجود داشته باشد که باید تصمیم بگیرید این جملات درست هستند (الف)، نادرست هستند (ب) و یا ذکر نشده اند (ج).

قسمت پنجم:

در این قسمت از آزمون KETشما باید نشان دهید که دستور زبان انگلیسی را به درستی درک و استفاده می کنید. در این بخش متنی با جاهای خالی وجود دارد که ممکن است جایگاه فعل، حرف ربط، حروف اضافه، ضمیر و غیره باشند. برای هر جای خالی، سه گزینه وجود دارد که شما باید گزینه صحیح را انتخاب کنید.

قسمت ششم:

تاکید قسمت های 6 تا 9 بخش اول بر نوشتن است.  این قسمت از آزمون KETمربوط به واژگان شما است. شما باید واژه صحیح را پیدا کنید و بدرستی هجی نمائید. تمامی 5 واژه در مورد یک موضوع مانند شغل ها، غذا، اشیاء منزل و غیره هستند. برای یافتن هر چه سریعتر واژه، تعریف ساده ای  به انگلیسی و حرف اول آن داده شده است .

قسمت هفتم:

این قسمت از آزمون KETواژگان و دستور زبان شما را می سنجد. شما می بایست متن کوتاهی ، احتمالا یک یادداشت و یا یک نامه، را بخوانید و به سوالات  آن پاسخ دهید. در متن جاهای خالی ای وجود دارد که شما می بایست با لغت واژه مناسب تکمیل نمائید. املا واژگان باید صحیح باشد.

قسمت هشتم:

در این قسمت از آزمون KETدرک مطلب و نگارش شما سنجیده می شود. شما می بایست یک یا دو متن کوتاه (یادداشت، ایمیل، آگهی و غیره) را مطالعه نمائید و با استفاده از اطلاعات موجود  فرم، اعلان و یا مطالب مشابه دیگری را تکمیل کنید.

قسمت نهم:

در آخرین قسمت از آزمون KET بخش اول شما باید متن کوتاهی (25 تا 35 واژه) را به نگارش درآورید. این متن می تواند یک یادداشت یا یک کارت پستال برای دوست شما باشد. دستورالعمل سوال به شما نشان خواهد داد که چه نوع متنی را و به چه کسی به رشته تحریر درآورید. نکات مهمی نیز ذکر شده است که به شما نشان می دهد متن شما چه اطلاعاتی را باید در برگیرد.

 

بخش دوم آزمون KET: شنیداری

بخش Listening در آزمون  KETنشان می دهد که شما می توانید در صورتی که مردم به آرامی صحبت کنند، اطلاعیه ها و سایر مطالب گفتاری را درک کنید.

زمان: سی دقیقه + 8 دقیقه وقت اضافه برای انتقال جواب ها به پاسخ نامه

تعداد سئوالات: این بخش پنج  قسمت دارد که شامل 25 سوال است.

نمره مختص این بخش: بیست و پنج درصد نمره کل

قسمت اول: (سوالات 1 تا 5)

در این قسمت شما 5 مکالمه کوتاه خواهید شنید. این مکالمات ممکن است بین دو دوست، خویشاوند و یا بین یک فرد و یک مغازه دار، مسئول رزرو و غیره باشد. شما می بایست اطلاعاتی مانند قیمت، اعداد، زمان، تاریخ، مکان، جهات، اشکال، اندازه، آب و هوا، توصیف اشخاص را متوجه شوید. برای هر سوال سه پاسخ ممکن به صورت تصاویر در اختیار شما قرار داده می شود.

قسمت دوم: (سوالات 6 تا 10)

در این قسمت از آزمون KET شما مکالمه طولانی تری خواهید شنید  و می بایست اطلاعاتی ساده در مورد یک سری حقایق را تشخیص دهید. این مکالمه بین دو شخص صورت می گیرد که معمولاً در مورد امور روزمره، مسافرت، کار و اوقات فراقت است.  شما می بایست به مکالمات گوش دهید و واژگان موجود در دو لیست را به یکدیگر متصل نمائید. برای مثال، شما ممکن است لیستی از اسامی و لیستی از غذاها را داشته باشید. در هنگام گوش دادن به مکالمه  شما خواهید شنید که هر شخص چه نوع غذایی را دوست دارد.

قسمت سوم:

در این قسمت آزمون شنود، شما یک مکالمه غیر رسمی بین دو نفر را خواهید شنید. در این بخش پنج سوال و هر سوال سه پاسخ احتمالی دارد.

قسمت چهارم: (سوالات 16 تا 20)

در این قسمت از بخش شنواییآزمون KET،  شما می بایست به یک مکالمه گوش دهید و مقداری از اطلاعات شنیده شده را یادداشت نمائید. این مکالمه معمولاً در محیطی غیر رسمی یا عادی مانند مغازه یا اداره صورت می گیرد. بعد از اینکه شما به این قسمت گوش دادید،  می بایست با استفاده از اطلاعاتی که می شنوید، یادداشت ها، پیغام ها و اطلاعات موجود روی برگه سوال را تکمیل نمائید. این اطلاعات ممکن است شامل اعداد، تاریخ و قیمت ها می باشد.

قسمت پنجم: ( سوالات 21 تا 25)

قسمت پنجم از این بخش آزمون KET مشابه قسمت چهارم است اما بصورت تک گویی و یا یک پیغام ضبط شدهاست. در پایان آزمون شنود، شما هشت دقیقه زمان دارید تا تمام پاسخ هایتان را به پاسخنامه انتقال دهید.

 

بخش سوم آزمون KET: گفتاری

بخش Speaking در آزمون KET نشان می دهد که شما می توانید با پاسخ دادن و درخواست با استفاده از سوالات ساده در یک مکالمه شرکت کنید. تست Speaking شما با حضور یک یا دو شرکت کننده دیگر و دو شخص ممتحن انجام می گیرد. این باعث می شود که آزمون تان واقعی تر و قابل اطمینان تر باشد.

زمان: هشت الی ده دقیقه برای هر دو شرکت کننده

تعداد سئوالات: این بخش دو قسمت دارد.

نمره مختص این بخش: بیست و پنج درصد نمره کل

قسمت اول: اولین قسمت این بخش از آزمون KET، 5 تا 6 دقیقه طول می کشد و شما باید نشان دهید که می توانید انگلیسی را  بخوبی در صورتی که شخصی را برای اولین ملاقات کنید استفاده نما ئید. یکی از ممتحن ها با شما صحبت خواهد کرد و شما اطلاعات شخصی خود را ( مانند اسم، محل زندگی و شغل) ارائه خواهید داد و در مورد کار روزمره و علایق تان  صحبت خواهید کرد.

قسمت دوم: این بخش از آزمون KET سه تا چها ر دقیقه طول می کشد و شما باید با داوطلب دیگر صحبت کنید. ممتحن کارتی حاوی اطلاعات و تصاویر در اختیارتان قرار خواهد داد که شما باید به سوال و جواب در مورد آن بپردازند.

 

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون KET می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند.

محتویات آزمون KET | مراکز برگزاری آزمون KET | هزینه آزمون KET | زمانبندی برگزاری آزمون KET | اعتبار مدرک آزمون KET | منابع آزمون KET

 جهت اطلاع از پکیج های آمادگی آزمون های زبان، نکات مهم در اپلای، موقعیت های تحصیلی همراه با فاند و تجربیات دانشجویان موفق در اپلای به اینستاگرام و تلگرام زونکن اپلای بپیوندید.

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'timezonedb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: