اعتبار مدرک آزمون IELTS

اعتبار مدرک آزمون IELTS

آزمون آیلتس چیست؟ آزمون آیلتس، سیستم بین المللی سنجش زبان انگلیسی، معروف ترین آزمون سنجش دانش انگلیسی برای ادامه تحصیلات در مقاطع بالا و مهاجرت می باشد که در سال گذشته بیش از سه میلیون بار در سراسر جهان برگزار شده است. آزمون آیلتس همه مهارت های زبان انگلیسی شامل شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن شرکت کننده را سنجیده و نشان دهنده توانایی شما در استفاده از زبان انگلیسی در زندگی، محل کار، دانشگاه یا آموزشگاه جدید شما در خارج از کشور می باشد. سوالات آزمون آیلتس توسط برترین و خبره ترین طراحان سوال زبان انگلیسی در دنیا، طراحی و ویرایش می شوند. آزمون IELTS، سابقه بسیار درخشانی در عرصه بین الملل داشته و مورد قبول بیش از 10 هزار سازمان در سراسر دنیا از جمله مدارس، دانشگاه ها، ادارات، سازمان های مهاجرتی و اشخاص حقیقی می باشد. آزمون آیلتس در دو نوع آکادمیک و عمومی، طراحی و تدوین می شود که متقاضیان با توجه به نیاز خود می توانند در هر کدام، ثبت نام کرده و در آزمون شرکت نمایند. هر دو آزمون شامل چهار بخش مجزا بوده که هر بخش یکی از مهارت های نامبرده را مورد سنجش قرار می دهد. تفاوت آزمون های آکادمیک و عمومی IELTS در محتوای سوالات و مهارت های خواندن و نوشتن می باشد. دو بخش شنیداری و شفاهی (مصاحبه) برای هر دو آزمون یکسان هستند. نتایج آزمون آیلتس به صورت نمره های بین یک تا نه طبقه بندی می شود که باعث درک راحت و ساده از نتیجه ی آزمون می شود. در باب مدت اعتبار مدرک آیلتس ، دقت داشته باشید علاقمندان به شرکت در آزمون آیلتس در ایران، جهت اخذ پذیرش تحصیلی و ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، تنها دو سال پس از شرکت در آزمون آیلتس، فرصت استفاده از کارنامه یا نمره کسب شده در آزمون آیلتس را جهت ارائه به دانشگاه یا موسسات هدف خود دارند. پس از دو سال، نمره کسب شده از اعتبار ساقط شده و برای اپلای و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا، باید مجددا در آزمون آیلتس ثبت نام و شرکت نمود.

 

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون IELTS می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند. 

محتویات آزمون IELTS | مراکز برگزاری آزمون IELTS  | هزینه آزمون IELTS | زمانبندی برگزاری آزمون IELTS | اعتبار مدرک آزمونIELTS  | منابع آزمون IELTS 

جهت اطلاع از پکیج های آمادگی آزمون های زبان، نکات مهم در اپلای، موقعیت های تحصیلی همراه با فاند و تجربیات دانشجویان موفق در اپلای به اینستاگرام و تلگرام زونکن اپلای بپیوندید.

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.