محتویات آزمون IELTS

محتویات آزمون  IELTS

محتویات آزمون آیلتس چیست؟ اگر تصمیم گرفته اید که در آزمون آیلتس ثبت نام نمایید، باید بدانید که این آزمون از بخش های متعددی تشکیل شده است:

Listening (زمان: 30 دقیقه): متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس، به 4 متن ضبط شده که شامل مکالمه و یا تک گویی توسط انگلیسی زبانان می باشد، گوش داده و پاسخ خود را به سوالات متنوع مطرح شده می نویسند.

Reading (زمان: 60 دقیقه): نوع آکادمیک آزمون آیلتس شامل سه متن بلند استدلالی، اطلاعاتی و توضیحی می باشد. تمامی متون حقیقی بوده و از کتاب، مجله، ژورنال و روزنامه هایی برداشته شده اند که تمامی آن ها مخاطبان غیر تخصصی می باشند. نوع عمومی آزمون آیلتس از متقاضی می خواهد که تکه هایی از روزنامه، تبلیغ، دستورالعمل را خوانده و به سوالات مرتبط پاسخ دهد. این متون از سری متون هایی هستند که یک فرد در طول زندگی روزمره با آنها برخورد خواهد داشت.

Writing (زمان: 60 دقیقه): نوع آکادمیک آزمون آیلتس شامل دو سوال می باشد. موضوعات مطرح شده غیر تخصصی بوده و هر سلیقه ای را در بر می گیرد.

سوال اول: شرکت کنندگان در آزمون آیلتس به یک نمودار و یا جدول رو به رو شده و از آن ها خواسته می شود که به صورت مدون به شرح و تفسیر اطلاعات داده شده بپردازند.

سوال دوم: از متقاضیان خواسته میشود که یک مقاله در پاسخ به یک چالش یا معضل مطرح شده ارائه دهند.

پاسخ هر دو سوال باید به صورت رسمی نوشته شود.

نوع عمومی این بخش نیز شامل دو سوال می باشد که عناوین روزمره را در بر می گیرد.

سوال اول: داوطلبان آزمون آیلتس با یک موقعیت رو در رو شده و از آن ها خواسته می شود که یک نامه در راستای همان شرایط نوشته و مطلبی را توضیح داده یا درخواستی را ارائه دهند. این نامه می تواند رسمی، نیمه رسمی، و یا غیر رسمی باشد.

سوال دوم: در این بخش از متقاضیان خواسته می شود که مقاله ای در رابطه با معضل ارائه شده نوشته که تا حدی شخصی تر از سوال دوم نوع آکادمیک این آزمون می باشد.

Speaking (زمان: بین 10 تا 14 دقیقه): این بخش توانایی شرکت کنندگان آزمون آیلتس در استفاده از زبان به صورت شفاهی را سنجیده که شامل سه بخش بوده و به صورت دیجیتالی ضبط می شود.

قسمت اول: از متقاضیان سوالات کلی در رابطه با موضوعاتی آشنا چون حرفه، تحصیلات، خانواده، تفریحات و غیره پرسیده می شود. این بخش بین 4 تا 5 دقیقه زمان می برد.

قسمت دوم: در این قسمت از مصاحبه یک برگه  در اختیار فرد متقاضی قرار داده می شود که شامل چند سوال در مورد یک موضوع خاص می باشد. متقاضیان یک دقیقه فرصت آماده سازی مطالب برای ارائه داشته و باید بین یک تا دو دقیقه صحبت کنند. فرد ممتحن در پایان می تواند یک یا دو سوال پایانی نیز برسد.

قسمت سوم: از متقاضیان سوالات بیشتری در ارتباط با بخش دوم را پاسخ می دهند. این سوالات این فرصت را برای فرد متقاضی فراهم می آورد که به تفسیر ایده های انتزاعی بپردازد. این بخش نیز بین 4 تا 5 دقیقه زمان می برد.

این فرم از سوال در هر دو آزمون آکادمیک و عمومی آیلتس یکسان می باشد و سوالات به نحوی طراحی می شوند که امکان حفظ کردن و آماده کردن جواب پیش از ورود به جلسه را از فرد متقاضی می گیرد.

 

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون IELTS می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند. 

محتویات آزمون IELTS | مراکز برگزاری آزمون IELTS  | هزینه آزمون IELTS | زمانبندی برگزاری آزمون IELTS | اعتبار مدرک آزمونIELTS  | منابع آزمون IELTS 

جهت اطلاع از پکیج های آمادگی آزمون های زبان، نکات مهم در اپلای، موقعیت های تحصیلی همراه با فاند و تجربیات دانشجویان موفق در اپلای به اینستاگرام و تلگرام زونکن اپلای بپیوندید.

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'timezonedb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: