محتویات آزمون CILS

محتویات آزمون CILS

آزمون چیلز زبان ایتالیایی که کوتاه شده عبارت Certificazione di Italiano come Lingua Straniera یکی از مهم ترین و معتبرترین آزمون های زبان ایتالیایی برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ایتالیا است. آزمون CILS ایتالیایی از سال 2015 به عنوان آزمون رسمی سطح B1 و B2 مدرسه ایتالیایی های مقیم خارج معرفی شده است و جای آزمون استرنی داخلی سطح B1 و B2 را که قبلا ملاک سنجش مهارت زبانی متقاضیان مهاجرت و پذیرش دانشگاه های ایتالیایی بود را گرفت.

آزمون چیلز ایتالیایی (CILS) توسط دانشگاه سیه نا (Siena) ایتالیا در سطوح مختلف A1 تا C2 طبق چارچوب استاندارد سطح بندی زبان های خارجی اتحادیه اروپا طراحی و آماده می شود و هر سال دو مرتبه در ماه های ژوئن (ماه های آذر یا دی هجری شمسی) و دسامبر (خرداد یا تیر هجری شمسی) در مراکز متعدد معتبر مشخص شده توسط دانشگاه سیه نا در سراسر جهان برگزار می شود. علاقمندان به دریافت مدرک معتبر زبان ایتالیایی برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ایتالیا یا مهاجرت به این کشور، می توانند جهت اطلاع از زمان های برگزاری آزمون CILS در سال 2020، به صفحه زمانبندی برگزاری آزمون CILS مراجعه نمایند. سوالات آزمون CILS ایتالیایی از دانشگاه های سیه نا برای این مراکز ارسال شده، و نهایتا پاسخ نامه های شرکت کنندگان آزمون CILS و فایل ضبط شده آزمون شفاهی یا گفتاری (Orale) برای دانشگاه سیه نا ارسال می شود. و نهایتا نتایج را این دانشگاه اعلام خواهد کرد. همچنین افرادی که نتوانند در نوبت های آذر یا خرداد نمره قبولی در بعضی از مهارت های آزمون کسب نمایند، می توانند در آزمون های جبرانی اسفند ماه و شهریور ماه شرکت کنند.

ساختار آزمون چیلز ایتالیایی (CILS)

آزمون چیلز زبان ایتالیایی به طور کلی دارای پنج بخش است که در هر یک از بخش ها، یکی از مهارت های زبان ایتالیایی متقاضیان سنجیده می شود:

بخش شنیداری (Ascolto)

بخش خواندن یا درک مطلب (Comprensione della lettura)

بخش گرامر (Analisi delle strutture di comunicazione)

بخش نوشتاری (Produzione scritta)

بخش مکالمه (Produzione orale)

هر کدام از این پنج بخش مختلف آزمون CILS ایتالیایی برای سطوح مختلف با روش مخصوصی امتیاز بندی و طراحی می شوند. به عنوان مثال این آزمون در سطح B1 و B2 دارای 100 نمره می باشد که به 5 مهارت 20 نمره ای تقسیم شده است. برای قبولی در این آزمون باید در هر مهارت حداقل نمره 11 را کسب نمایید و در نتیجه حداقل نمره قبولی در آزمون استرنی B1 و B2 نمره 55 از 100 نمره خواهد بود.

سطوح آزمون چیلز ایتالیایی

از آنجا که آزمون چیلز سطح A1 و A2 در حد مبتدی می باشند، لذا سطح بندی اصلی این آزمون به چهار سطح زیر تقسیم می شود:

سطح CILS UNO آزمون چیلز که معادل سطح B1 زبان ایتالیایی می باشد، شامل یک آزمون ۳ ساعته است که به ارزیابی سطح زبان آموز در کاربرد زبان ایتالیایی می پردازد.

سطح CILS DUE آزمون چیلز دومین سطح که معادل B2 زبان ایتالیایی می باشد، شامل یک آزمون ۴ ساعته است. دانشجویان در صورت داشتن این مدرک، نیازی به گذراندن واحدهای پیش نیاز زبان ایتالیایی در دانشگاه های ایتالیا ندارند.

سطح CILS TRE آزمون چیلز سومین سطح از آزمون چیلز زبان ایتالیایی که دارای دشواری سطح بالاست، معادل C1 بوده و توانایی مکالمه ایتالیایی پیشرفته ای را طلب می کند. آزمون این سطح ۵ ساعت طول می کشد.

سطح CILS QUATTRO آزمون چیلز چهارمین سطح که بالاترین سطح از آموزش زبان ایتالیایی است، معادل C2 بوده و حدود 5:30 ساعت طول می کشد. افرادی که موفق به دریافت مدرک این سطح می شوند تفاوتی از لحاظ مهارت زبان ایتالیایی با یک فرد Native ایتالیایی زبان نخواهند داشت.

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون CILS ایتالیایی می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند.

محتویات آزمون CILS | مراکز برگزاری آزمونCILS  منابع آزمون CILS هزینه آزمون CILS | زمانبندی برگزاری آزمون CILS | اعتبار مدرک آزمونCILS

جهت اطلاع از پکیج های آمادگی آزمون های زبان، نکات مهم در اپلای، موقعیت های تحصیلی همراه با فاند و تجربیات دانشجویان موفق در اپلای به اینستاگرام و تلگرام زونکن اپلای بپیوندید.

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'timezonedb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: