محتویات آزمون GOETHE

محتویات آزمون گوته

اگر قصد ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کشور های آلمانی زبان مانند آلمان، اتریش، سوییس را دارید، باید توانایی برقراری ارتباط به  زبان آلمانی را داشته باشید. در واقع اگر فردی نتواند به زبان کشور مقصد صحبت کند، سفارت آلمان در تهران و یا سایر سفارت های کشور های آلمانی زبان هرگز روند اخذ ویزا را دنبال نخواهند کرد. به همین دلیل در دست داشتن مدارک معتبری که صلاحیت فرد را از لحاظ درک مطلب و مکالمه به زبان آلمانی  را نشان دهد، ضروری است. از این رو در سراسر دنیا مراکز معتبری وجود دارد که مدارک شان مورد تایید سفارت خانه است.شرکت در آزمون های رسمی زبان آلمانی و کسب مدرک های معتبر  زبان آلمانی  از اساسی ترین مدارک برای اخذ هرگونه پذیرش است. انستیتو گوته برگزار کننده آزمون های رسمی و بین المللی زبان آلمانی در سراسر جهان است. موسسه گوته  در ایران نیز دارای نمایندگی رسمی  است و هر ساله آزمون های گوته  را مطابق با چارچوب مرجع مشترک اروپایی ، در سطوح مختلف A1-C2 برگزار می کند. گذراندن دوره های A1-C1 حدود یک سال طول می کشد و افراد بعد از گذراندن این یک سال با موفقیت در آزمون نهایی DSH، Telc یا TestDaF می توانند وارد دانشگاه شوند. در ادامه به توضیح هر یک از سطوح زبان آلمانی مطابق با چارچوب مرجع مشترک زبان های اروپایی (GER)می پردازیم. سطحمقدماتی، سطح B میانی و سطح C .پیشرفته است. د ر ادامه به شرح کامل هر سطح پرداخته شده است.

سطوح آزمون زبان آلمانی گوته

سطح  A1:

آزمون گوته  A1، برای بزرگسالان تحت عنوان Start Deutsch 1  و برای کودکان و نوجوانان (10-16)تحت عنوان  Fit in Deutsch 1 ، برگزار می شود. برای شرکت در این آزمون شما به یک دانش سطحی و حداقلی از زبان آلمانی نیازمندید. برای رسیدن به این سطح با توجه به شرایط و پیش زمینه زبان آموز، 100 تا 150 واحد درسی 45 دقیقه ای  مناسب خواهد بود.

مهارت زبان آموز در سطح  A1:

در سطح A1 گوته،  زبان آموز قادر است به زبان آلمانی خود را معرفی کند و  کلمات روزمره و جملات کلی  مرتبط با نیاز های عمومی را درک کند. زبان آموز می تواند پیام های شخصی را به  زبان آلمانی بنویسد. پرسش نامه  ها را با اطلاعات شخصی خود پر کند. مفاهیم و بخش های اصلی را از تابلو ها، اعلانات و  آگهی ها استنباط کند. با دیگر افراد مکالمه کند و  در صورتی که  با او واضح و آرام صحبت شود به راحتی جملات را بفهمد.

کاربرد مدرک زبان آلمانی گوته  در سطح  A1:

مدرک این آزمون از جمله مدارک پر طرفدار در ایران است. زیرا کسانی که  برای کار و یا ازواج قصد اقامت در آالمان را دارند، به مدرک A1 گوته  نیازمندند. این آزمون هر ماه در موسسات آلمانی معتبر در ایران برگزار می شود.

سطح  A2:

آزمون گوته   A2،برای بزرگسالان تحت عنوان Start Deutsch 2  و برای کودکان و نوجوانان (12-16)تحت عنوان Fit in Deutsch 2 ، برگزار می شود. برای کسب مدرک در سطح A2، زبان آموز باید دارای دانش مقدماتی  و پایه از زبان آلمانی  باشد. برای کسب مهارت های لازم سطح A2 با توجه به دانش قبلی  به طور میانگین به 200 تا 300 واحد درسی 45 دقیقه ای احتیاج دارید.

مهارت زبان آموز در سطح  A2:

پس از قبولی در این آزمون زبان آلمانی، زبان آموز قادر است گفتگو های روزمره را درک کند و همچنین آنچه از رادیو و تلویزیون می شنود را بفهمد. در موقعیت های ساده مفهوم و منظور خود را بیان کند و اطلاعاتی درباره خود مانند معرفی خانواده و تحصیلات را در قالب کلمات ساده بیان کند. فرم های اداره ها و بانک ها و سایر مراکز را به درستی پر کند. متون کوتاه در روزنامه ها و  تبلیغات و سایر مطالب مربوط به  زندگی روزمره را درک کند.

کاربرد مدرک زبان آلمانی گوته  در سطح  A2:

برای زندگی در کشور های آلمانی زبان و گذران امور روزمره ، دانش زبانی در سطح A2 کافی است.

سطح  B1:

آزمون آلمانی در سطح  B1 در دو بخش برای بزرگسالان و نوجوانان توسط انستیتو گوته برگزار می شود. زبان آموزان با توجه به دانش قبلی در زبان آلمانی  به طور میانگین به 350 تا 650 واحد درسی 45 دقیقه ای آموزش آلمانی نیاز مندند.

مهارت زبان آموز در سطح  B1:

با کسب مدرک سطح  B1 گوته ، زبان آموز می تواند با موقعیت هایی که برای یک مسسافر پیش می آید به راحتی  برخورد کند. همچنین میتواند درباه موضواعت موردعلاقه خود به خوبی مکالمه  کند. توضیحات مختصر درباره اهداف و  امید ها و رویداد های پیش آمده و همچنین شرح گزارش از توانمندی های زبان آموزان این سطح است. در  این سطح از زبان آموز انتظار می رود در مورد مسائل آشنا مانند محل کار، تحصیل منزل و ... به طور استاندارد از  زبان آلمانی استفاده کند و نکات اصلی را دریابد.

کاربرد مدرک زبان آلمانی گوته  در سطح  B1:

اگر قصد انجام فعالیت های اقتصادی و کسب ویزای کاری دارید، شرط لازم برخورداری از دانش زبان آلمانی در سطح  B1 است. همچنین اگرعلاقه مند به  تحصیل در کشور های آلمان زبان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستید، در ایران حداقل باید مدرک گوته سطح B1 را داشته باشید. زیرا یکی  از شروط سفارت آلمان برای اعطای ویزای تحصیلی  آلمان داشتن مدرک Goethe Zertifikat B1 است. دانشجویان ایرانی  می توانند از سطح B1 تا DSH را می توانند در آلمان یاد بگیرند.

سطح  B2:

آزمون گوته  B2 چهارمین سطح  زبان در جدول CEFR است و در قالب دوره های B2.1 و B2.2  در  4 ترم ارائه می شود. زبان آموزان برای رسیدن به این سطح با توجه به دانش قبلی زبان  آلمانی  به طور متوسط به 600 تا 800 واحد درسی 45 دقیقه ای نیازمندند.

مهارت زبان آموز در سطح  B2:

در این سطح زبان آمو ز می تواند به راحتی  متون دشوار را بخواند و  مطالب مشخص را از آن درک کند. همچنین زبان آموز می تواند با یک فرد که  آلمانی زبان مادری اوست به گفتگو و مکالمه بپردازد، بدون آنکه مشکلی در درک و گفتار برای هر دو طرف پیش بیاید. همچنین از زبان آموز انتظار می رود بتواند در هر زمان و بدون هیچ آمادگی قبلی شروع به صحبت کند و منظور خود را با جزئیات شرح دهد.

کاربرد مدرک زبان آلمانی گوته  در سطح  B2:

مدرک سطح B2 گوته، مدرک مناسبی برای ورود به دانشگاه های آلمانی زبان است . یعنی داوطلبان با داشتن کارنامه قابل قبول B2 دیگر نیازی به رکت در کلاس های زبان ندارند. البته نکته ی حائز اهمیت این است که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمانی زبان تنها مدرک B2 کافی  نیست و شما باید مدرک قبولی یکی از آزمون های TestDaf، DSH و  یا Telc  را داشته باشید. همچنین افراد با این مدرک می توانند به راحتی وارد بازار کار  شوند.

سطح  C1:

آزمون گوته سطح  C1، پنجمین سطح از 6 سطح چارچوب مرجع مشترک زبان های اروپایی است. سطح C  در واقع سطح پیشرفته  زبان آلمانی ست . برا ی کسب مهارت های موردنیاز این سطح از ز بان آلمانی، باتوجه به دانش قبلی و الزامات یادگیری، حداقل به 800 تا 1000 واحد درسی 45 دقیقه ای نیاز است.

مهارت زبان آموز در سطح  C1:

در این سطح زبان آموز باید بتواند بخش های مشخصی از  متون پیچیده و طولانی  و گزارشات را درک کند. درباره مقالات تخصصی و پیجیده اظهار نظر کند. همچنین انتظار می رود زبان آموز اخبار  و رادیو را تا حد خیلی خوبی  متوجه شود. به طور  فعال مکالمه کند و  به عنوان مثال به توصیف و یا نقد شخصیت ها بپردازد و جزئیات را ذکر  کند.

کاربرد مدرک زبان آلمانی گوته  در سطح  C1:

برای تحصیل در مقاطع دکتری و رشته های پزشکی حتما داشتن مدرک سطح C1 الزامی ست.

سطح  C2:

پیشرفته ترین سطح زبان آلمانی ،C2 است. برای رسیدن به این سطح از مهارت های زبان آلمانی با توجه به دانش قبلی  حداقل به 1000 واحد درسی 45 دقیقه ای نیاز است.

مهارت زبان آموز در سطح  C2:

زبان آموزی که موفق به کسب مدرک C2 شده است، به روانی آلمانی صحبت می کند. هر مطلبی به زبان آلمانی را بخواند و هر مکالمه ای به زبان آلمانی بشنود، بدون مشکل درک می کند. در این سطح فرد می تواند اطلاعات کتبی یا شفاهی را از منابع مختلف گردآوری کند، جمع بندی و یا خلاصه کند. همچنین دلایل و  توضیحات را دقیق و یکپارچه  ارائه دهد.

ساختار آزمون بین المللی آلمانی گوته (Goethe):

آزمون های موسسه گوته دارای 4 ماژول هستند. در هر یک از ماژول ها یکی از مهارت های زبانی مورد ارزیابی قرار می گیرد:

خواندن (loesen)

نوشتاری (schreiben)

شنیداری (horen)

صحبت کردن  (sprechen)

نمره هر ماژول از 100 محاسبه  می شود و زبان آموزان جهت قبولی  باید حداقل نمره 60 را کسب کنند. داوطلبین آزمون های زبان آلمانی  انستیتو گوته می توانند هر 4 ماژول را همزمان و یا هر یک را مستقل امتحان دهند. داوطلبان شرکت در آزمون گوته  و زبان آموزان می توانند از نمونه سوالات تستی موجود در سایت رسمی گوته استفاده کنند.

 

علاقمندان به کسب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آزمون بین المللی زبان آلمانی GOETHE می توانند به هر یک از لینک های زیر مراجعه نمایند.

محتویات آزمون GOETHE | مراکز برگزاری آزمونGOETHE  منابع آزمون GOETHE هزینه آزمون GOETHE | زمانبندی برگزاری آزمون GOETHE | اعتبار مدرک آزمونGOETHE

 جهت اطلاع از پکیج های آمادگی آزمون های زبان، نکات مهم در اپلای، موقعیت های تحصیلی همراه با فاند و تجربیات دانشجویان موفق در اپلای به اینستاگرام و تلگرام زونکن اپلای بپیوندید.

 

کاربر گرامی سایت در حال بروزرسانی است. در صورت بروز هر گونه مشکل، پیشتر از شما پوزش می خواهیم. تا چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'zip' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: